מה זה Jam Based Learning?

 

Jam Session

Jack White, Jimmy Page, and The Edge hold a jam session in 'It Might Get Loud.' (Sony Pictures Classics)
מקור: http://cdn.theatlantic.com/static/mt/assets/culture_test/banner_itmightgetloud.jpg

Jam Session  הוא מושג שנולד בשנות ה-20 של המאה ה-21. נגני ג'אז שחורים ולבנים, נהגו להישאר אחרי שעות העבודה לאלתר וללמוד יחד . המפגשים הללו התאפיינו בהנאה גדולה מהתהליך שהביא ליצירת תוצר.

הג'אם משמש לפיתוח קטע מוזיקלי חדש, למציאת עיבוד מתאים או רק לשם פעילות חברתית מוזיקלית. הוא יכול להיות מבוסס על שיר קיים או על מהלך הרמוני מוסכם או מאולתר כולו מתחילתו ועד סופו.

את הג'אם מנגנים נגנים חובבים ומתחילים לשם תרגיל או לשם ההנאה ונגנים מקצועיים המקליטים את הג'אם, עורכים אותו ומפיצים אותו.

Jam Based Learning  הוא מונח חדש ומקורי משלנו. הוא מתאר תהליך למידה חקרני ועצמאי במונחים ובמאפיינים של Jam Session. למידה במעורבות מינימלית של המלמד.  Minimal Invasive Learning.

Jam Based  Learning מתאר תהליך למידה לקראת יצירת ידע חדש, במקביל לעיבוד ידע קודם בתהליך משותף ומשתף, מתוך הנאה ואתגר. למידה הנעזרת בכלים טכנולוגיים לצורך העצמת החוויה, התהליך והתוצר. בדומה לתהליך שבו יוצרים מוסיקה במשותף. זהו דגם למידה ויצירה מבוסס פרוייקט, המשתמש בלקסיקון הלקוח מעולם היצירה המוסיקלית.

זוהי דרך שיוצאים אליה כדי ללמוד, לשגות ולאלתר, להתנסות ולהחליט בחברותא באיזה שלב נכון להפסיק. התהליך, הוא חלק חשוב ממה שמוצג ומה שמוצג,  כחלק מהתוצר.

לכל משתתף בתהליך יש מקום משלו, הוא לוקח חלק בקבוצה כדי ליצור משהו שלם יחד, בספונטניות, בשמחה ומתוך חדוות יצירה. המאפיין המרכזי של התהליך הוא המוטיבציה של המשתתפים להשתתף בו.

Jam Based Learning הוא מרקחת של למידה : בישול משותף של מרכיבים לקראת יצירת משהו חדש.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s